javsenatasJAV Senatas vėlai antradienį patvirtino beveik 61 mlrd. JAV dolerių (57,3 mlrd. eurų) pagalbos paketą Ukrainai, kuri daugiau kaip dvejus metus kovoja su plataus masto Rusijos invazija.

Tai įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai JAV Atstovų Rūmai priėmė keturis, iš viso 95 mlrd. dolerių (89,1 mlrd. eurų) vertės įstatymų projektus, kuriais taip pat patvirtinta karinė pagalba Taivanui ir sustiprinta Izraelio gynyba.

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pažadėjo kuo greičiau pritarti šiam pagalbos Ukrainai paketą ir užtikrino, kad labai reikalinga pagalba Kyjivui bus pradėta teikti jau šią savaitę. 

„Pasirašysiu šį įstatymo projektą ir rytoj, kai tik jis pasieks mano stalą, kreipsiuosi į Amerikos žmones, kad jau šią savaitę galėtume pradėti siųsti ginklus ir įrangą Ukrainai“, – sakė prezidentas ir pridūrė, kad ši parama rodo Vašingtono „ryžtingą įsipareigojimą demokratijai ir laisvei, kovai su tironija ir priespauda“. 

Trečiadienį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į JAV Senatą ir pareiškė jam padėką. 

„Dėkoju daugumos lyderiui Chuckui Schumerui (Čakui Šumerui) ir respublikonų lyderiui Mitchui McConnellui (Mičui Makonelui) už tvirtą lyderystę skatinant šį abiejų partijų teisės aktą, taip pat visiems už jį balsavusiems abiejų pusių JAV senatoriams“, – socialiniuose tinkluose nurodė jis. 

Jungtinės Valstijos yra didžiausios Ukrainos rėmėjos daugiau kaip dvejus metus besitęsiančiame Rusijos sukeltame plataus masto kare.

Tačiau Kongresas daug mėnesių nepatvirtino didelio masto finansavimo savo sąjungininkei, daugiausia dėl vidinių politinių ginčų.

Prezidentas J. Bidenas ir demokratų įstatymų leidėjai Kongrese ilgą laiką ragino Ukrainai paskirti naują didelį pagalbos, taip pat ir karinės, paketą.

„Taip pat vertinu prezidento Bideno paramą ir tikiuosi, kad įstatymo projektas netrukus bus pasirašytas, o kitas karinės pagalbos paketas bus toks pat ryžtingas, kokį visada matau mūsų derybose“, – teigė V. Zelenskis. 

„Ukrainos tolimojo nuotolio pajėgumai, artilerija ir oro gynyba yra labai svarbios priemonės, kad greičiau būtų atkurta teisinga taika“, – pridūrė prezidentas. 

Šis pagalbos paketas patvirtintas tuo metu, kai Ukrainos pajėgoms kritiškai trūksta amunicijos mūšio lauke ir oro gynybos priemonių civiliams gyventojams apsaugoti.

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode