Ieškantiesiems šviežių vitaminų ir stiprybės, šaltuoju metų laiku reikia atkreipti dėmesį į spygliuočius. Juk išmintinga gamta viską sutvarkė taip, kad žiemą, kai labai sumažėja natūralių vitaminų ir mikroelementų šaltinių, spygliuose vitamino C būna dvigubai daugiau negu vasarą
Kadagių nauda
Tai – vienas iš seniausiai žinomų vaistinių augalų. Jų vaisių preparatai skatina šlapimo išsiskyrimą, dezinfekuoja, gerina medžiagų apykaitą, stiprina skrandį ir žarnyną, vartojami sergant šlapimo takų ligomis kaip antimikrobinė priemonė ir nuo uždegimų. Tinka sergant reumatinėmis ligomis, podagra, kai kuriomis odos ligomis.
Tačiau nepatartina vaistažolių mišinių, kurių sudėtyje yra kadagio vaisių, vartoti ilgiau kaip 3–4 savaites, nes veikliosios medžiagos yra stiprios, perdozavimas gali sudirginti, sutrikdyti inkstų veiklą, sukelti vėmimą ar apsinuodijimą.
Kadagio spygliuose gausu eterinių aliejų, vitamino C, beta karotino, fitoncidų. Iš jų galima virti arbatą ir gerti, šiuo atveju nereikia būti tokiems atsargiems, kaip vartojant kadagių vaisius, vadinamąsias uogas.
Pušų nauda
Pušis stiprina plaučius, padeda kompensuoti energijos stygių ir kovoti su apatija, bet alergiški žmonės šių medžių žydėjimo metu turėtų būti atsargesni ir pasivaikščiojimų pušynuose vengti.
Spygliai nuo senų laikų vartojami avitaminozės (ypač kai trūksta vitamino C) gydymui ir profilaktikai. Taip pat spyglių preparatai stiprina apsaugines organizmo jėgas, lėtina senėjimo procesus bei pasižymi raminamuoju, nuskausminamuoju, antivirusiniu, antiseptiniu, atsikosėjimą lengvinančiu, šlapimą, prakaitą ir tulžies išsiskyrimą skatinančiu poveikiu.
Sveikata.lt